Arkadaşlık sohbet siteleri | Chat Sohbet - Sohbetbiz.net

Arkadaşlık sohbet siteleri neden bu kadar ilgi görüyor?

Arkadaşlık sohbet siteleri neden bu kadar ilgi görüyor?

UsTaD     19-03-19     SOHBET CHAT     Arkadaşlık sohbet siteleri neden bu kadar ilgi görüyor?     381 Defa Okundu

Son yıllarda tüm dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de arkadaşlık siteleri büyük ilgi görüyor. Bireysel yaşamaya yönelen toplumların geniş aileden çekirdek aileye geçişle birlikte değişen dünya içinde yalnızlık hissinin daha belirgin hale gelmesiyle herkes farklı arayışlara girmeye başladı.

Birine bağlanmak yerine, özgür hareket etmeyi benimsemeye başlayan kadın ve erkeklerin yeni arayışlar için chat, sohbet, arkadaşlık sitelerine giriyor.

Türkiye’de sosyal hareket alanlarının kısıtlı olduğu şehirlerde genç kızların ve delikanlıların internet ortamında sohbet ederek arkadaşlıklar edindiği ve sanal ortamda duygusal yazışmalar yaparak sevgili oldukları, kameralı veya yazılı chat aracılığıyla duygusal boşluklarını giderdikleri her geçen gün daha çok artarak devam ediyor.

Sesli sohbet, yazılı chat, görüntülü sohbet araçlarını yoğun bir şekilde kullanılarak hayatına yeni insanlar dahil etmeye başlayan bay ve bayanlar artık evliliklere de uzak olmaya başladı.

Sosyal imkanların azlığı nedeniyle bir çok bölgede durum böyleyken, büyük metropollerde yaşayan insanlar neden arkadaşlık sitelerinde sohbet eder, neden chat yaparak zaman geçirir?

Aslında bu sorunun cevabı herkesçe farklı olabiliyor. Başlangıç olarak merak edilen, büyük şehirlerde komşu iletişiminin olmaması, büyük binalarda yaşayıp komşusuyla selamlaşmaya çekinmek vs. durumları insanları yalnızlığa itiyor.

Büyük şehirlerde komşusuna güvenmeyen kızlar, kadınlar, erkekler arkadaşlık sohbet sitelerinde çok daha uzak ve hakkında hiç bilgi sahibi olmadığı insanlara zamanla daha çok güveniyor ve çok daha güçlü bağ kurabiliyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden kadın ve erkeklerin girdiği, sesli, yazılı ve görüntülü sohbet odalarında herkesin kendini özgür hissetmesi bunda önemli bir etken. Çünkü İnternette iletişim kurulan kişiye ne kadar izin veriyorsanız o kadar sizi tanıyabiliyor, o kadar hayatınıza müdahale edebiliyor ya da hayatınızda olabiliyor. Bu bir anlamda iyi olsa da zamanla alışkanlık haline gelen ve değişik tutkular peşinde koşmaya başlayan bireyler chat sohbet sitelerinde yıllarını geçirmeye başlıyor.

Dedim ya başlangıcı can sıkıntısı, merak ya da biraz kafa dağıtmaca ama zamanla bu alışkanlık sohbet eden kadını ya da erkeği çok farklı noktalara kadar götürebiliyor.

Hepimiz biliyoruz ki chat arkadaşlık sitelerinde sohbet ederek tanışıp evlenen bir çok insan var. Hatta yanılmıyorsam en son yapılan 2017 dünya istatistik verilerinde bu oranın azımsanmayacak boyutta yükseldiği görülmüştür.

Aslında Türkiye’de TÜİK‘te böyle bir istatistik çıkarsa net olarak çok güzel olacak çünkü son açıklanan verilere göre Türkiye Avrupa’da en çok boşanmaların yaşandığı ülkeler sıralamasında hızla yükselişte olduğunu gördük ve bence bu boşanma nedenlerinin sağlıklı bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Bana göre Türkiye’de son yıllarda boşanma nedenlerinin arasında İnternet önemli bir rol oynuyor ve boşananların da İnternette yeni bir ilişki arayışında olduğu gerçeğini de biliyoruz.

Duygusal boşluk, cinsel ihtiyaç, sevilme arzusu insanları sohbet sitelerine yönlendiriyor. Peki bu doğru mu? Yanlış mı? Burası da kişinin bakış açısına göre değişiyor.

Daha iyi dostluk ve arkadaşlıklara diyerek sizi SohbetBiz.Net ailesine davet ediyorum.

Makale yazarı: UsTaD

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sohbetbiz.net

Adresimiz, İnsanların Boş zamanlarında Sohbet Ederek Vakitlerini Yeni İnsanlarla tanışarak yeni dostluklar edinmesini sağlayarak, daha eğlenceli ve keyifli vakitler geçirmesi amacı ile kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.