Etkili chat sohbet etmek | Chat Sohbet - Sohbetbiz.net

Etkili sohbet etmenin püf noktaları

Etkili sohbet etmenin püf noktaları

UsTaD     08-06-19     BLOG, SOHBET CHAT     Etkili sohbet etmenin püf noktaları     77 Defa Okundu


Chat yapan insanların aslında en çok takıldığı konulardan ve yaşadıkları sıkıntılardan biridir bu durum. Bilgisayarın arkasına geçip bir sohbet kanalına giren herkes biraz kendinden taviz verir, biraz değişir ve mutlaka olduğundan farklı görünmeye gayret eder. Bu gerekli midir? Aslında değil ama özellikle erkeklerin kız tavlama ve kadınların erkek ayırtma güdüleri ön plana çıkan bu sanal platformlarda baştan sona ciddi yanlışlara götüren durumlar bu nedenle ortaya çıkıyor.

Öncelikle alın teri ile kazanılan her kuruşun onurlu bir kazanç olduğunu ve her mesleğin güzel olduğunun altını çizmek isterim.

Herkes mutlaka kısmen farkındadır ve belki bu yazıyı okurken dönüp kendine bakanınız vardır. Ben neyim?

Sanal ortamda son yıllarda en çok karşılaştığımız mesleklerden biri kadınların öğretmen, erkeklerin polis ve satış müdürü gibi olma meslekleridir. Ancak kişilerin nette geçirdiği zaman ve konuşma tarzlarına bakınca meslekleriyle hiç uyum içinde olmadığını çok açık bir şekilde görüyoruz ve fark ediliyor.

Neyse geçelim şimdi bunları şuana kadar okuduklarınız etkili sohbet etme konusunda tatmin eden şeyler değil dimi? İddia kuponu yapan bahisçiler gibi oldu biraz ama öyle tüyo vs. yok aslında. Çok basit, “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol” bu sözün manasına ulaşana herkesin aslında altında ne olduğu gerçeğine ulaşabilir.

Etkili dil bilgisi ve karşısındaki insanla çıkar ve beklenti olmaksızın yapılan sohbetler genelde iyi dostluklar inşa eder ve hatta o dostluklardan iyi aşklar bile doğar. Ancak ben chate girim de bir kız tavlim ya da bir herif kapim diye olan yaklaşımlar iyi sonuçlar doğurmadığı gibi hem kişinin kendisinde hem de karşısındakine güven kaybettiriyor.

Elbette sohbet ve chat platformlarında ahlaksızlık boyutu da azımsanmayacak kadar çok çünkü son yıllarda ahlaki değerlerin azalması ve ben merkezli bir anlayışın bireysel kavramda arttığı için kimse karşısındakinin psikolojisini ve durumunu göz önünde bulundurmuyor.

Yalandan yalan doğar!
Güzel bir söz var “Daha sonra ne söylediğini hatırlamak zorunda kalmamak için asla yalan söyleme” Sohbet eden kişi ya da kişiler yalan söylemek yerine doğal bir sohbet akışında stres atıp keyfine bakmak kadar güzel bir şey yoktur aslında. İkili ya da çoğul iletişimlerde benimsenmesi gereken durum aslında kendi olmakla ilgilidir. Unutmayın sanalda ne olduğunuzla aslında pek kimse ilgilenmiyor. Herkesin kendine göre doğruları ve herkesin kendine göre bir davranış biçimi vardır. Öğretmen olmanız, polis olmanız ya da profesör olmanız kimsenin umurunda değil, iyi bir sohbet akışı sağladığınızda kişisel kimliğini ne olursa olsun iyi arkadaşlıklar edinebiliyorsunuz. Bir duruşu olmayan insanın rüzgarı savuruduğu yaprak gibi sizi savurur bu nedenle ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun bence kafidir.

Sohbetbiz.Net iyi sohbet akışı olan bir platformdur ve içinde sadece sohbet ederek stres atan insanların çokca olduğunu söyleyebilirim.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?sohbetbiz.net

Adresimiz, İnsanların Boş zamanlarında Sohbet Ederek Vakitlerini Yeni İnsanlarla tanışarak yeni dostluklar edinmesini sağlayarak, daha eğlenceli ve keyifli vakitler geçirmesi amacı ile kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen takip edin!

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.